Як уберегтися від купівлі автомобіля-«двійника»

     На даний час, у зв’язку із можливістю практично безперешкодного ввезення на територію України нерозмитнених транспортних засобів будь-якої марки та моделі, відбувається постійний приріст злочинів пов’язаних із підробленням ідентифікаційних номерів транспортних засобів та їх реєстраційних документів.

     Так, для прикладу, до Івано-Франківського НДЕКЦ МВС, із одного     з відділів поліції області, надійшла постанова  про призначення криміналіс- тичного дослідження ідентифікаційного номерів автомобіля VOLKSWAGEN та його реєстраційних документів. Як слідувало з постанови, даний автомобіль був зупинений працівниками поліції під час патрулювання та під час перевірки документів були виявлені ознаки їх підробки. 

     Вже під час проведення досліджень експертами НДЕКЦ було встановлене те, що ідентифікаційний номер кузова даного автомобіля підлягав зміні шляхом перебиття серійної частини, а бланк свідоцтво про реєстрацію даного транспортного засобу був підробленим.

 

     Також, в ході проведення дослідження номерного майданчика за допомогою магніто-порошкового методу дослідження, експертам вдалось встановити первинні, знищені символи. Як з’ясувалося, даний автомобіль  є «двійником»  автомобіля, власник якого навіть не підозрював   про існування такого ж автомобіля з такими ж номерними знаками, ідентичної марки, моделі, кольору.

 

     Найчастіше такі автомобілі потрап- ляють в Україну з-за кордону, в подаль- шому злочинці використовуючи інформацію з різних інформаційних баз, змінюють ідентифікаційні носії транспортних засобів на номери, які належать ідентичним зареєстрованим транспортним засобам, виготовляють підроблене свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки. Покупцями ж таких автомобілів зазвичай є люди, які намагаються заощадити. Такі автомобілі, як правило коштують на 30-50% дешевше аналогічних, а їх продавці відмовляють у їх перереєстрації   в органах МВС з різних причин, найчастіше відмова – власник перебуває закордоном,  продаж «по техпаспорту», тобто навіть без довіреності. Людина ж на радощах, що купує автомобіль за ціною нижчою ринкової,  не  замислюється про можливі наслідки.   

     На сьогоднішній день, правила перереєстрації транспортних засобів на нового власника є досить прості, дозволяють здійснити перереєстрацію автомобіля у будь-якому територіаль-ному сервісному центрі МВС, незалежно від прописки громадянина. У всіх територіальних сервісних центрах здійснюється експертний огляд транспортних засобів фахівцями науково-дослідних експертно-криміна- лістичних центрах МВС України, які проведуть належну перевірку ідентифікаційних носіїв транспортного засобу  і реєстраційних документів, що їх супроводжують, та убезпечать Вас від купівлі автомобіля- «двійника».

    За 11 місяців поточного року фахівцями Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України під час огляду транспортних засобів у територіальних сервісних центрах МВС було виявлено 15 фактів змін ідентифікаційних позначень транспортних засобів та 2 факти підробки реєстраційних документів.

      В Івано-Франківській області працює 4 територіальних сервісних центри МВС, у яких  судові експерти НДЕКЦ здійснюють експертні огляди та дослідження транспортних засобів: