Практичне заняття із представником Державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№12)»

        24 липня 2024 року сектором дактилоскопічного обліку відділу криміналістичних видів досліджень Івано-Франківського НДЕКЦ МВС було проведено практичне заняття із представником Державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№12)» молодшим інспектором-фотодактилоскопістом, сержантом внутрішньої служби Олесею Бохонко.                                                             Старший судовий експерт сектору дактилоскопічного обліку Оксана Кучера акцентувала увагу на правильності оформлення дактилоскопічних карт та техніці проведення дактилоскопіювання.
Дактилокарти, на яких відбитки пальців рук та відтиски пальців і долоней рук неякісні, нечіткі, розмиті, затерті, змазані, із сторонніми накладаннями чи з неповною прокаткою – не розпізнаються електронною автоматизованою інформаційною системою «ДАКТО 2000» та не підлягають перевірці й постановці на дактилоскопічний облік. Зазначені дактилокарти повертаються ініціатору зворотно для проведення повторного дактилоскопіювання.

Проведення трасологічної експертизи слідів низу підошви взуття, як інструмент розслідування кримінального правопорушення

      Трасологія – це галузь криміналістичної техніки, яка вивчає матеріально-фіксовані сліди, засоби, методи та особливості їх виявлення, вилучення та фіксації.                                       Трасологічна експертиза є важливим інструментом у кримінальному розслідуванні, що дозволяє встановлювати обставини злочину на основі аналізу слідів, залишених на місці події. Серед різних видів трасологічних досліджень, особливе місце займає експертиза слідів низу підошви взуття. Цей вид дослідження дозволяє ідентифікувати особу або групу осіб, які були присутні на місці злочину, шляхом аналізу залишених ними слідів взуття.                           Трасологічна експертиза слідів низу підошви взуття має вирішальне значення в криміналістичному розслідуванні, оскільки кожна пара взуття залишає унікальні сліди. Ці сліди можуть містити деталі, які вказують на специфічні характеристики взуття, такі як виробничі дефекти, сліди зношування та індивідуальні пошкодження. Такі особливості роблять кожен відбиток підошви унікальним і допомагають зв’язати конкретну пару взуття з місцем злочину.                                       Проведення трасологічної експертизи слідів взуття допомагає при розслідуванні злочинів встановити, чи залишений слід взуття, вилучений під час огляду місця події взуттям, що було вилучене у особи, яка підозрюється у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення. Для цього експертам надаються сліди, які були вилучені під час огляду місця вчинення правопорушення та взуття, вилучене у особи, а також, на вирішення експерта виносяться такі запитання:

  • Чи придатні для ідентифікації надані на дослідження сліди взуття, які вилучені під час огляду місця події?
  • Чи залишені надані на дослідження сліди взуття, взуттям наданим на дослідження:
  • Чи залишені надані на дослідження сліди одним взуттям?

            Для вирішення питань при проведенні дослідження експертами використовується весь спектр знань, засобів та методів дослідження. Для прикладу, при порівняльному дослідженні сліду із наданим взуттям, відповідно до механізму утворення слідів, експертами виготовляються експериментальні зразки, із якими співставляється слід та проводиться його подальше порівняння. При порівняльному дослідженні встановлюється тотожність сліду із його експериментальними зразками за загальними ознаками (формою, розміром та взаєморозташуванням елементів у сліді та у низу підошви взуття), а також за окремими ознаками, притаманними тільки наданому на дослідження взуттю.                                            Отже, підсумовуючи вищевказане, можна сказати, що трасологічна експертиза слідів взуття є потужним і ефективним інструментом у розслідуванні кримінальних злочинів. Вона дозволяє ідентифікувати злочинців, встановлювати місце та шлях їхнього руху, визначати кількість учасників злочину та реконструювати події на місці злочину. Завдяки своїй науковій обґрунтованості та точності, трасологічна експертиза слідів взуття забезпечує надійність доказів і сприяє справедливому розгляду кримінальних справ у суді.

Семінар на тему «Документування дорожньо-транспортних пригод»

       Днями в Івано-Франківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України відбувся семінар на тему «Документування дорожньо-транспортних пригод».
В даному заході прийняли участь працівники сектору автотехнічних досліджень Івано-Франківського НДЕКЦ МВС та слідчі підрозділів Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
        Семінар відкрив та виступив зі вступним словом заступник директора Івано-Франківського НДЕКЦ МВС Мицкан Руслан Володимироич та начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області Маланчин Любомир Емільович.
У ході заходу із працівниками слідчих підрозділів було проведено заняття, під час якого розглянуто питання тактики проведення огляду місця події за фактом ДТП, можливості судової фототехнічної експертизи під час розслідування справ ДТП, а також було проведено презентацію практичного посібника виданого ДНДЕКЦ МВС «Слідчий експеримент: наїзд транспортного засобу на пішохода». Окрім цього, працівників слідства було ознайомлено з можливостями проведення в Івано-Франківському НДЕКЦ досліджень із встановлення параметрів руху ТЗ перед подією ДТП шляхом дослідження модуля контролю системи безпеки транспортних засобів з використанням обладнання BOSCH.
       Проведення подібних семінарів є дуже корисним, адже спілкування всіх зацікавлених сторін сприяє налагодженню дієвої співпраці задля ефективного, якісного та своєчасного розслідування кримінальних проваджень за фактом ДТП.

Встановлення істини у справі про вчинення ДТП

        У березні 2024 року водій автомобіля AUDI перебуваючи у стані алкогольного спʼяніння рухаючись однією з автодоріг Івано-Франківської області, проїжджаючи заокруглену ділянку автодороги допустив виїзд керованого ним автомобіля за межі проїзної частини дороги та наїзд на дерево. Внаслідок даної дорожньої-транспортної пригоди пасажири автомобіля отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
         В ході проведення досудового слідства водій намагаючись уникнути відповідальності надавав пояснення про те, що керований ним автомобіль виїхав за межі проїзної частини дороги через «нібито» раптовий розрив шини під час руху. Так, дійсно на час проведення слідством огляду місця події колесо автомобіля було пошкоджене та мало пробій, що значно ускладнювало слідству спростувати дану версію та притягнути водія до відповідальності.
         З метою встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди (зокрема часу пошкодження шини автомобіля) до Івано-Франківського НДЕКЦ МВС слідством було призначено судову інженерно-транспортну експертизу за експертною спеціальністю 10.3 «Дослідження деталей транспортних засобів». В ході проведення судової експертизи, експерт провівши дослідження, з урахуванням зафіксованої на огляді місця події слідової інформації, встановив, що пневматичний вибух колеса відбувся саме внаслідок контактування з деревом, тобто вже після виїзду автомобіля за межі проїзної частини дороги.
         Таким чином, завдяки професіоналізму експертів під час ретельного дослідження об’єктів та проведених експертиз, вдалося встановити обставини дорожньо-транспортної пригоди та найдорожче – істину.

Разом до Перемоги!

         Ми робимо все можливе разом! Допомагаємо Збройним Силам України  і докладаємо максимальних зусиль, щоб перемога настала якнайшвидше!             Власними зусиллями члени Івано-Франківської первинної організації Всеукраїнської професійної спілки Експертної служби МВС України придбали дрон для наших військових та передали до ЗСУ – нашим хлопцям та дівчатам.                                                            Разом до Перемоги!

Будьте обережними купуючи транспортні засоби!

!!! Будьте обережними купуючи транспортні засоби 🚗
В черговий раз фахівцями Івано-Франківського НДЕКЦ МВС під час дослідження транспортних засобів у пункті експертного дослідження при територіальному сервісному центрі МВС 2641 м. Івано-Франківськ був виявлений автомобіль VOLKSWAGEN Touareg зі зміненими ідентифікаційними номерами. Проведеним дослідженням було встановлено, що первинний ідентифікаційний номер двигуна був знищений механічним способом.
Транспортний засіб VOLKSWAGEN Touareg разом із реєстраційними документами, що його супроводжували передані правоохоронцям для подальшого з’ясування обставин.
☝🚗 Впродовж 5 місяців 2024 року фахівцями Івано-Франківського НДЕКЦ МВС проведено більше 7000 досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, в ході яких виявлено 4 факти зміни поза умов заводу-виробника ідентифікаційних позначень вузлів і агрегатів наступних транспортних засобів.
☝Рекомендуємо перед купівлею транспортного засобу🚗 звернутись до працівників Експертної служби МВС та провести експертне дослідження транспортного засобу та реєстраційних документів, що їх супроводжують.
☝Працівники сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Івано-Франківського НДЕКЦ дислокуються та проводять експертні дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують при ТСЦ, а саме:

З Днем Експертної служби МВС

       Сьогодні, 20 червня 2024 року відзначається 24 річниця Дня утворення Експертної служби МВС!
      У цей день бажаємо впевненості та успіху, міцного здоров’я, натхнення і невичерпної енергії для служіння улюбленій справі.

День професій

       05 червня 2024 року, в Університеті Короля Данила відбувся День професій для юних франківців віком від 4 до 14 років. Під час проведення заходу діти отримати змогу ознайомитись із різними професіями, в тому числі із професією судового експерта за допомогою експертів Івано-Франківського НДЕКЦ МВС. Головний судовий експерт сектору дактилоскопічних досліджень Ірина Олійник та старший судовий експерт сектору дактилоскопічного обліку Оксана Кучера пояснили охочим механізм утворення слідів пальців рук та допомогли зробити відбитки пальців рук, а також головний судовий експерт сектору трасологічних досліджень Іван Солоненко разом із старшим судовим експертом сектору трасологічних досліджень Надією Стахів продемонстрували криміналістичну валізу та найпоширеніші об’єкти досліджень.

 

Міжнародний день захисту дітей!

        У перший день літа відзначають в Україні і в усьому світі одне з найчудовіших свят – Міжнародний день захисту дітей! Наш головний судовий експерт СДД Івано-Франківського НДЕКЦ МВС, дворазова учасниця Олімпійських ігор у Афінах та Пекіні – Ірина Олійник (Шепетюк), а також представник Івано-Франківського Національного олімпійського комітету України – Тетяна Мисак приєдналися      до спортивного свята в ЗДО №3 „Бджілка” у м. Івано-Франківськ. Радісні діти були переповнені позитивними враженнями та емоціями, а це означає, що свято дитинства вдалося на славу!           Це свято, це не лише нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, а прагнути, щоб усі діти росли щасливими та здоровими у мирній та успішній країні.

Навчально-методичний семінар на тему «Особливості організації процесуального керівництва у кримінальних провадженнях у сфері кібербезпеки»

      28.05.2024 старший судовий експерт відділу КТ та ТКД Івано-Франківського НДЕКЦ МВС Максим ТОРБЯК взяв участь у навчально-методичному семінарі на тему «Особливості організації процесуального керівництва
у кримінальних провадженнях у сфері кібербезпеки», який проводила
Івано-Франківська обласна прокуратура за участі керівників окружних прокуратур, їх заступників та прокурорів окружних прокуратур, відповідальних за даним напрям роботи.
Тема виступу: «Особливості призначення комп’ютерно-технічних експертиз та оформлення додатків до висновків експерта».